Účinkující

Buty

Buty jsou česká populární hudební skupina, původně z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty. Každé album se od předešlého výrazně odlišuje, zatím posledním albem je Duperele.

Kamelot

Kamelot je současná česká hudební skupina pocházející z Brna. Vznikla v roce 1982 a celou její historií ji provází zakladatel a frontman Roman Horký, který je až na výjimky autorem všech textů i hudby k písním skupiny. Ke známým písním kapely se mimo jiné řadí „Zachraňte koně“, „Levnej hotel“, „Čas rozchodů“, „Pozor, tunel!“, „Slib“, „Honolulu“ nebo „Island“.

Slávek Janoušek

Miroslav Janoušek, známý spíše jako Slávek Janoušek je český písničkář. Po maturitě na gymnáziu v Ústí nad Orlicí vystudoval Pedagogickou fakultu univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnešní Masarykova univerzita), v letech 1976–1982 se věnoval divadlu. V roce 1984 získal interpretační Portu, o rok později Portu autorskou. Vydal sedm alb sólových a další spolu se Samsonem, V. Redlem, K. Plíhalem. V roce 2013 vyšla jeho kniha vzpomínek My tři a já.

René Souček

Písničkář z Frýdku-Místku toho času žijící v Českých Budějovicích hrající autorskou tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti a jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních. Od roku 2012 jej na pódiích doprovází perkusista Marek Hlosta. Jeho cajon a djembe podtrhuje Reného rytmičtější kousky.

David Vysloužil & Acoustic Irish

Kapela hrající irskou keltskou muziku s nádechem Beskydských hor. Velice rádi se nechávají ovlivňovat hudbou i jiných žánrů. V roce 2012 vydali album u TDB Production Praha s názvem: Ostravské nebe. V roce 2017 natočili v Českém rozhlase Ostrava album Skorokruh. Vystupují na různých festivalech, v roce 2010 získali ocenění v podobě umělecky vykovaného zajíce za nejlepší World Folk music Severní Moravy.

Grupa Furmana

Country rocková skupina z Polska, hraje od roku 1998. Nahráli pět alb a hráli nespočet malých i velkých koncertů. V repertoáru mají jak vlastní písničky, tak i písničky převzaté. Jejich koncertní vystoupení se vyznačuje strhujícím hudebním projevem.

Mike Fojtík

MIKE FOJTÍK & PŘÁTELÉ hrají je melodický folk rock s texty k zamyšlení. Skupina hraje nejen autorské písně Mirka Fojtíka, ale i svých, dnes již bohužel nežijících ostravských kamarádů Pepy Streichla a Jirky Tvrze, ale i písničky světových autorů.

Dobráci od Kosti

Dali se dohromady na podzim roku 2005, kdy ke Kosťovi se přidala parta výborných muzikantů. Jejich hudba působí jako permanentní jam session a proto má kapela svoje kouzlo a energii. Hrají vlastní i převzaté písničky s bluesovými kořeny.

Claymore

Kapela CLAYMORE vznikla na začátku roku 2011, jejich tvorba se nese v duchu gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud. Členové kapely pocházejí ze Štětí, Roudnice nad Labem a Prahy. Zkušenost muzikantů a jejich letité působení na hudební scéně zaručí kvalitní hudební zážitek.

F-M band

Kapela F-M band vznikla v roce 1987. V průběhu dlouhých let prošla kapela několika změnami "hardvéru i softvéru", resuscitacemi, revitalizacemi i výpadky v činnosti, aby znova v roce 2017 se stala, s novou chutí do společného hraní, opět aktivní.

The McMillan´s Brothers

Pětičlenná skupina z Frýdku-Místku a okolí, hrající bluegrass a country. Vystupují na akcích obdobného zaměření po celém kraji.

Drops

U zrodu kapely Drops v roce 1984 stál nynější kapelník a houslista Miroslav Urbaník spolu s banjistou Štefanem Lukáčem zvaným Lucky. V té době se kapela zaměřila na bluegrass a hrála skladby známých amerických muzikantů, ale i vlastní skladby. V roce 2000 Drops změnil personální a nástrojové složení a soustředil na současnou americkou country hudbu, mimo koncerty hraje Drops i country bály a country zábavy.

Ruty Šuty Kelč

Ruty Šuty Kelč je taneční skupina, která se věnuje moderním americkým country tancům. V repertoáru souboru je mnoho westernových tanečních žánrů: klasické country tance, moderní country, line dance, couple dance a ametrický step zvaný clogging. Soubor má 41 tanečníků, kteří tančí ve čtyřech věkových kategoriích.

16. - 17.8. 2019

Menu